Od roku 2022 pořádáme každoročně pochod pro pozůstalé po sebevraždě s názvem Svíčka za ztracený život.
Přijít o blízkého člověka je bolestné. Pozůstalým se může zdát, že je před nimi nekonečná cesta plná otázek a žádných odpovědí. Plná silných emocí. Najednou je vše jinak. Život se rozpadl na dílky, které do sebe už nezapadají. Pozůstalí se mohou v takové situaci cítit sami, mohou vedle všeho ostatního zažívat pocit, že jim nikdo nerozumí. A právě v tu chvíli může být dobré potkat lidi se stejnou zkušeností. Lidi, jejichž blízký se také rozhodl odejít ze života.
V roce 2026 se bude pochod konat ve středu 16. 9. a to hned v několika městech. Každá akce má trochu jinou podobu, avšak společným jmenovatel je bezpečné prostředí pro zastavení se, vzpomínání a sdílení. Symbolické světlo svíček je vyjádřením sounáležitosti a naděje, že v bolesti není nikdo sám.
Praha
Více informací brzy dodáme.
Brno
Více informací brzy dodáme.
Plzeň
Více informací brzy dodáme.
Chrudim
Více informací brzy dodáme.
Hradec Králové
Více informací brzy dodáme.
Ostrava
Více informací brzy dodáme.
Písek
Více informací brzy dodáme.
To jsme moc rádi! Provedeme vás celým procesem přípravy a pomůžeme se vším, co bude v našich silách. Věříme, že to chce tým alespoň 3-4 lidí. Pokud nemáte tým, ale přesto byste se rádi angažovali v přípravě pochodu, napište nám také, možná vás budeme schopni propojit s někým dalším ve vašem kraji. Pište prosím na prevencesebevrazd@gmail.com a my se vám ozveme. Děkujeme!